Przedszkolaki z grupy II "Biedronki" odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Kołobrzegu, gdzie miały możliwość przyjrzenia się z bliska pracy policjantów.

Podczas spotkania szczególnie duże zainteresowanie wzbudziły policyjne radiowozy i motocykle, wykorzystywane do codziennej służby. Starszaki miały również okazję obejrzeć radiowozy od środka. Wysłuchały policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa między innymi jak zachować się, kiedy zaatakuje nas pies czy jak postąpić, gdy zaczepi nas nieznajoma osoba. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały tego, co mówił policjant. Każde dziecko miało również okazję przymierzyć policyjne czapki, kamizelki, kajdanki. Dodatkową atrakcją był pokaz tresury psa służbowego. Był to dzień pełen wrażeń, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci.

Test i zdjęcia: Monika Józefowicz

zdjecia wizyta w komendzie  grupa II biedronki d
zdjęcia wizyta w komendzie grupa II biedronki  b
zdjęcia wizyta w komendzie grupa II biedronki a