W dniu 20.10.2017r. gościliśmy w naszej grupie ratownika medycznego pana Jacka Prażmowskiego. Na początku ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym na co dzień pracuje. Wyjaśnił również, na czym polega jego praca.

Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat zasad udzielania pierwszej pomocy. Biedronki z zaangażowaniem obserwowały, w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie, jak wyglądają oddechy ratownicze, a następnie pod czujnym okiem pana ratownika miały możliwość samodzielnie wykazać się praktyczną umiejętnością udzielania pierwszej pomocy na fantomie. Na koniec dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych.
Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Mamy nadzieję, że dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.
Bardzo dziękujemy za bardzo interesujące spotkanie.

Tekst: Monika Józefowicz
Zdjęcia: archiwum przedszkola