Bądź widoczny, bądź bezpieczny

17 stycznia w grupie II, w ramach akcji "Bądź widoczny, bądź bezpieczny" zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne z udziałem pana policjanta z Komendy Powiatowej w Kołobrzegu. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do przedszkola i poza przedszkolem.

Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Omówiono zasady obowiązujące podczas przechodzenia przez jezdnię, znaczenie sygnalizacji świetlnej dla bezpieczeństwa pieszych. Gość również zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy powinien posiadać.

Na zakończenia spotkania dzieci otrzymały elementy odblaskowe i zobowiązały się je nosić dla poprawy widzialności po zmroku. A mama Lenki przeczytała dzieciom bajkę o misiu, który miał problem, bo nie świecił. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami
i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. W imieniu własnym i dzieci serdecznie dziękujemy za zorganizowanie tak ciekawego i pouczającego spotkania.

Bądź widoczny, bądź bezpieczny

Tekst: Monika Józefowicz