Środa, 20.05.2020 r., gr. 4

Witam bardzo serdecznie ,,Ślimaczki” i Rodziców. Mam przyjemność prowadzenia w tym tygodniu dla Was pracy zdalnej. Przygotowałam dla Was zajęcia z edukacji językowej i muzycznej. Zanim przejdziemy do nauki poruszajcie się proszę do piosenki : https://www.youtube.com/watch?v=SOBEPiqlz48 Zatańczcie wspólnie z rodzicami lub rodzeństwem.

1. Rodziców proszę o narysowanie serc, a dzieci o ich wycięcie. Szablon serca znajduje się w linku poniżej:

www.supercoloring.com/pl/kolorowanki/szablon-serca

Dzieci układają zdania o mamie, tacie lub obojgu rodzicach. Rodzic zapisuje wybrane zdania na wcześniej wyciętych sercach.

1. Rodzic odczytuje zdania z serc, a dziecko liczy w nich słowa i podaje ich liczbę.

Np. „Bardzo kocham moją mamę”. (4)

1. Dziecko podaje rymy do wyrazów: mama, tata.
  2. Nauka rymowanki dla mamy i taty:

Mamo, mamo –                                                         Tato, tato -

Co Ci dam?                                                                Co Ci dam?

To serduszko, które mam.                                        To serduszko, które mam.

A w serduszku miłość jest,                                        A w serduszku miłość jest,

Mamo, mamo – kocham Cię!                                    Tato, tato – kocham Cię!

1. Proszę o wysłuchanie piosenki Zozi „Dziękuję Mamo, dziękuję Tato”: https://www.youtube.com/watch?v=j09kDRPi3tE

1.Uczyliście mnie chodzić, uczyliście mnie mówić,
jak się zachowywać
jak zwracać się do ludzi.
Ja mogę na Was liczyć,
wiem, że mi pomożecie
najlepszych mam rodziców
na całym wielkim świecie.
Ref:
Dziękuje mamo, dziękuje tato,
za każdą zimę, za każde lato,
dziękuje mamo, dziękuje tato
za to, że macie dla mnie czas,
bardzo kocham Was!

2. A najpiękniejsze chwile
są kiedy mnie tulicie
dajecie mi buziaki,
idziemy tak przez życie.
Co mogę dla Was zrobić?
Jak mogę się odwdzięczyć?
Jesteście w moim sercu,
Będziecie w mej pamięc.i

Ref: Dziękuje mamo, dziękuje tato….

1. Rodzicu, porozmawiaj z dzieckiem na temat piosenki:

- o kim jest mowa w piosence?

- czego rodzice nauczyli dziewczynkę?

- za co dziewczynka dziękuje rodzicom?

1. Rodzicu proszę, abyś powtarzał po linijce treść piosenki, a dziecko powtarzało wypowiedziane słowa, następnie kilkakrotnie wysłuchało piosenkę i samodzielnie starało się ją zaśpiewać.
  2. Dzieci chętne zapraszam do zagrania w grę interaktywną.

Pozdrawiam, D. Bulska

Przedszkolaki z grupy IV ,,Ślimaczki’’ dnia 10.10.2019r. wzięły udział w Akcji ,,Wielkie sadzenie roślin’’.

Grupa IV,, Ślimaczki”, gościły w swojej sali Panie z projektu edukacyjnego ,,Łosoś i spółka”, mającego na celu kształtowanie zachowań prośrodowiskowych społeczności lokalnej województwa zachodniopomorskiego.

W dniu 27.03.2019 r. dzieci z grupy IV wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Twórczości Artystycznej organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 2.

Dnia 26.09.2018r., w Hali Milenium odbył się Quiz na temat bezpieczeństwa organizowany przez Przedszkole Miejskie nr 7.

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” grupę IV odwiedziła mama Ani oraz mama Gracjana. Dzieci w skupieniu wysłuchały utworów:  „Bałaganialscy”, „Basia i tablet”, „W poszukiwaniu czerwonego smoka” oraz „Piegowate opowiadania”.

Dnia 06.06.2018r. w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kołobrzegu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień dzieciom biorącym udział w powiatowym konkursie plastycznym pt. ,,Czyste powietrze wokół nas”.

Dnia 28.05.2018r. dzieci z grupy IV wybrały się do Ukrytej Krainy - sekretnego miejsca, pełnego zaczarowanych zwierząt, magii i zabawy.

W dniu 18.05.2018r. dzieci z grupy "Ślimaczki" uczestniczyły w wycieczce do księgarni „Matras" na ulicy Aleja św. Jana Pawła II.

Dnia 14.05.2018 r. przedszkolaki z grupy IV uczestniczyły we wspólnym świętowaniu obchodów Dnia Konwalii czyli święta wszystkich przedszkolaków. Uroczystość zorganizowana przez Przedszkole Rodzinne Mądrowscy odbyła się w tymże przedszkolu.