Piątek, 22.05.2020 r., gr. 3

Witam Rodziców i Dzieci z grupy ,,Montesorki’’.

Zapraszam do porannej gimnastyki przy muzyce.

Przedstawiam Państwu zajęcia i zabawy dla dzieci.

Ćwiczenia gimnastyczne.

1. Ćwiczenie z elementem skłonu – ,,Zbieramy kwiaty’’.

Dziecko maszeruje w różne strony przy rytmach wyklaskiwanych na dłoniach przez rodzica. Na przerwę w grze wykonuje skłon – naśladuje zrywanie kwiatów i układanie z nich bukietów.

2. Ćwiczenie dużych grup mięśniowych – ,,Na rowerek z tatą’’.

Dziecko kładzie się na plecach na dywanie. Unosi nogi i wykonuje nimi naprzemienne ruchy, naśladując jazdę na rowerze.

3. Ćwiczenia dużych grup mięśniowych – ,,Pobudka’’.

Dziecko leży na dywanie – śpi. Na klaśnięcie w dłonie powoli wstaje, prostuje się, przeciąga, przeciera oczy; maszeruje po dywanie, aby rozprostować mięśnie.

4. Czworakowanie – ,,Rozrzucone klocki.

Dziecko chodzi na czworakach pomiędzy rozłożonymi na dywanie klockami. Co pewien czas prostuje się i rozgląda, jak dużo klocków jest rozłożonych na dywanie.

5. Ćwiczenie uspokajające ,,Na spacerze’’.

Dziecko maszeruje po dywanie. Wykonuje głębokie wdechy nosem i długie wydechy ustami

z jednoczesnym unoszeniem i opuszczaniem ramion.

6. Drodzy rodzice, zapoznajcie dzieci z wierszem K. Datkun-Czerniak ,,Dla mamy’’.

Mam papier i kredki,

piękne, kolorowe.

Narysuję – Mamusiu

obrazek dla Ciebie.

Będą chmurki, słoneczko

i tęcza na niebie.

–  Narysuję najpiękniej,

bo tak kocham Ciebie!

Pytania do wiersza

- Co narysowało dziecko dla mamy?

- Czego potrzebowało do narysowania obrazka?

Dzieci 5-6- letnie.

,,Rodzinny obrazek’’ – wykonanie prezentu dla rodziców.

Rysowanie na papierze pastelami olejnymi lub kredkami członków swojej rodziny spędzających wspólnie czas. Stworzenie wokół obrazka ramki i ozdabianie jej według pomysłu dziecka.

Dzieci 4- letnie.

Kolorowanka ,,Dzień mamy’’

Wykorzystanie metod pedagogiki Marii Montessori:

- segregowanie guzików,

- barwienie wody bibułą i przelewanie jej do pojemników o różnej pojemności.

Karta pracy - ,,Rysuj po linii’’.

Życzę miłej zabawy, Justyna Stępniewska

W grupie III „Montessorki” realizowana była tematyka związana z rodziną. Dzieci wzięły udział w cyklu zajęć na ten temat, słuchały opowiadań, rysowały, oglądały ilustracje, wypowiadały się.

Ćwiczenia praktycznego dnia odpowiadają naturalnej potrzebie dziecka, jaką jest aktywne, powtarzające się działanie. Polegają na wielokrotnym powtarzaniu czynności pozwalających na wykształcenie odpowiednich umiejętności do działania w życiu codziennym.

Małymi krokami nadchodzi jesień, kolejna nowa pora roku. To wspaniała okazja do zabaw i wykorzystania materiału przyrodniczego.

Po raz kolejny dzieci z gr. III były gośćmi Seniorów z Kołobrzeskiego Dziennego Domu Pomocy dla Seniorów działającego w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kołobrzegu.

W dniu 26.05.2017r. w naszej grupie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty.

W kwietniu nauczyciele realizowali w grupie Montessorki m. in.  treści podstawy programowej dotyczące wychowania zdrowotnego. W ramach tych zajęć dzieci odwiedziły jeden z kołobrzeskich gabinetów stomatologicznych.

Dzieci 6 – letnie z naszego przedszkola odwiedziły uczniów w Szkole Podstawowej nr 4. Uczestniczyły w zajęciach lekcyjnych klasy II a, miały okazję aktywnie włączyć się w tok lekcyjny. Odpowiadały na pytania nauczyciela, wspólnie ze starszymi kolegami śpiewały piosenkę, rozwiązywały zadania i zagadki na tablicy interaktywnej.

W I i II semestrze roku szkolnego 2016/2017 w grupie III  jest realizowany plan koła badawczego MAŁE LABORATORIUM PRZEDSZKOLAKA. Głównym celem koła jest wspieranie rozwoju poznawczego dziecka poprzez zabawy badawcze zainicjowane przez nauczyciela.

W ubiegłym tygodniu starszaki z gr. III obejrzały spektakl pt. „Baśnie Braci Grimm” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Przedszkolaki z zapartym tchem śledziły losy bohaterów, gdzie dobro i zło toczyło odwieczną walkę, a dzielny rycerz zdobywał rękę pięknej księżniczki.