Zamierzenia

Wychowawczo • Dydaktyczne

Aktualności

Aktualności • Komunikaty

Previous Next Play Pause
A A A

„Pszczółki są w KROPKI”.

 Książka pt. "Kropka" Petera H. Reynoldsa zapoczątkowała Międzynarodowy Dzień Kropki. Obchodzony jest na całym świecie 15 września jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.                  Z tej okazji nauczyciele i dzieci z grupy piątej ubrały się w kropki. Bawiliśmy się w układanie kropkowych kompozycji – mandali, byliśmy kierowcami wyścigowych samochodów, pracowaliśmy w małych zespołach malując farbami WIELKIE kropki.         

Obejrzeliśmy film o małej dziewczynce, która odkryła swój talent. Można go obejrzeć na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=7CRNTbFRJZo

Dzięki uprzejmości mamy Emilki czytaliśmy książkę Herve Tullet pt. „Naciśnij mnie”. Poprzez pocieranie, kropki w tej książce zmieniają kolor, dzięki naciskaniu rozmnażają się, gdy książką się potrząsa, zaczynają się mieszać lub układać w tęczę, próbują wyskoczyć z książki, dzięki klaskaniu rosną i... zaczynają się mieszać, tworząc nowe kolory.

Na koniec zajęć dzieci stworzyły swoje okrągłe dzieła sztuki w dowolnym temacie i z dowolnych materiałów plastycznych, a w podziękowaniu za udział w zabawach otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Ten dzień na pewno zapadnie nam na długo w pamięci.

 Tekst: Sylwia Wasilewicz

Zdjęcia: Betina Tomczyk

DSC_0062
DSC_0063
DSC_0066
DSC_0067
DSC_0071
DSC_0077
DSC_0078
DSC_0080
DSC_0086
DSC_0087
DSC_0088
DSC_0092
DSC_0093
DSC_0095
DSC_0100
dzien_kropki

 

 

  • Rozwój:

  • Fizyczny

  • Społeczny

  • Poznawczy

Nasz Patron Maria Montessori

Wspieramy spontaniczność i twórczość dzieci

czytaj więcej