Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.

Rekrutacja

Rekrutacja do przedszkoli miejskich na rok 2018/19

Zamierzenia

Wychowawczo • Dydaktyczne

Aktualności

Aktualności • Komunikaty

Previous Next Play Pause
A A A

W ramach corocznej Akcji Wielkie Sadzenie Roślin – dzieci z grupy V wraz z Panem Danielem posadziły tuje na terenie ogrodu przedszkolnego.  

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki – w tym roku była to niedziela, dlatego też Pszczółki świętowały już w piątek.

8 listopada, z okazji zbliżającej się 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbyła się wyjątkowa uroczystość przygotowana przez dzieci z grupy V pod opieką Pani Sylwii Wasilewicz oraz Wacławy Kaźmierskiej.  Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się na holu, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.

9 listopada, Przedszkole Miejskie nr 8 im. Jana Brzechwy  w ramach organizacji Dni Tolerancji zaprosiło wszystkie przedszkola do udziału w akcji „Rekord dla Niepodległej”.

Dla grupy V był to bardzo ciekawy tydzień. Dzieci poznawały owoce i warzywa wszystkimi zmysłami, poprzez kreatywne zabawy, zajęcia edukacyjne prowadzone metodą Marii Montessori oraz zabawy badawcze i zabawy w pełnienie roli.

W październiku w grupie V odbyły się warsztaty patriotyczne. Na zajęcia zostali zaproszeni wszyscy rodzice a spotkanie cieszyło się dużą frekwencją.

15 września na całym świcie obchodzony jest Dzień Kropki - to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa.

Dzieci z grupy V w drugim semestrze roku szkolnego 2017/2018 wzięły udział w ogólnopolskiej akcji – Pocztówkowo. Akcja była zainicjowana przez nauczyciela, który prowadzi blog PEDAGOGPISZE.

25 kwietnia o godz. 10.00 w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury odbył się coroczny Międzyprzedszkolny Przegląd Taneczny organizowany przez Przedszkole Miejskie nr 10 w Kołobrzegu.

Na przełomie lutego i marca na podstawie utworów literackich, czasopism albumów oraz ilustracji rozmawialiśmy o kosmosie, wyprawach kosmicznych, planetach i gwiazdach.

  • Rozwój:

  • Fizyczny

  • Społeczny

  • Poznawczy

Nasz Patron Maria Montessori

Wspieramy spontaniczność i twórczość dzieci

czytaj więcej