Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w tym roku odbyła się wcześniej z uwagi na zimowe ferie. Dziadkowie licznie przybyli do naszej grupy, aby obejrzeć prezentację piosenek, wysłuchać wierszy, a przede wszystkim uścisnąć swoje ukochane wnuczęta.

Kolędowanie u "Montessorek"

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Jest to również okazja do wspólnego spędzenia czasu z dzieckiem w przedszkolu. Dlatego 21 grudnia dzieci z grupy "Montessorki" zaprosiły do przedszkola swoich rodziców.

W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z "Andrzejkami". Tego dnia przedszkolaki obejrzały film edukacyjny na temat historii andrzejek. Wydarzeniu towarzyszyły też konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania "bucików", "losowania: "Kim będę jak dorosnę?" i innych wróżb związanych z tym świętem. Montessorki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym dniu andrzejkowym.

Dzień przedszkolaka - to ważny dzień! Dzieci z gr. III zapytane: "Jaki powinien być przedszkolak"?, odpowiedziały: wesoły, mądry, grzeczny, miły, uśmiechnięty. To wspaniałe cechy każdego dziecka i dorosłego. Po zakończeniu wspólnych rozmów dzieci bawiły się przy muzyce, którą lubią najbardziej, tworzyły animacje z piłeczkami i chustą animacyjną. Jeszcze raz powitaliśmy dzieci, które dołączyły do naszej grupy i zaznaczyliśmy ich przynależność pasowaniem na przedszkolaka.

Czas szybko upływa i te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi przedszkola, dziś szykują się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu - edukacji szkolnej.