Przedświąteczne spotkanie z rodzicami

W dniu 22.12.2023 r. w grupie II "Motylki" odbył się występ artystyczny dla rodziców z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci zaśpiewały kolędy, wyrecytowały wiersze i złożyły rodzicom przepiękne życzenia. Na koniec zatańczyły wzruszający taniec ze światełkami. Spotkanie przebiegało w podniosłej atmosferze, pełnej radości i bliskości z najbliższymi.

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Tego dnia czekało na dzieci z grupy II „Motylki" wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańcach przy ulubionych przebojach muzycznych dla dzieci.

Dnia 15 września świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli The Dot Day. Głównym celem tego święta jest pomoc dzieciom w odkrywaniu własnych talentów, poznaniu mocnych stron, wyrabianiu wiary we własne możliwości. Tego dnia przedszkolaki oraz panie miały na sobie ubrania w kropki, które symbolizowały wyjątkowość każdego z nas. Na początku poznaliśmy historię Vashti, która nie wierzyła we własne możliwości, jednak dzięki jednej kropce odkryła swój talent.

Dzień przedszkolaka – to ważny dzień! Dzieci z gr. III zapytane: "Jaki powinien być przedszkolak"?, odpowiedziały: wesoły, mądry, grzeczny, miły, uśmiechnięty. To wspaniałe cechy każdego dziecka i dorosłego.

Grupa II "Motylki" zakończyła realizowany od stycznia projekt "W krainie muzyki". Dzieci miały okazje zetknąć się z wielkimi dziełami muzycznymi. Rozwijały podstawowe zdolności muzyczne m.in. słuch muzyczny, poczucie rytmu, umiejętność gry na instrumentach perkusyjnych konwencjonalnych i niekonwencjonalnych.