22 kwietnia, każdego roku, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto - Międzynarodowy Dzień Ziemi, największym na świecie świętem ekologicznym.

Z okazji tego ważnego święta w przedszkolu odbyły się zajęcia, mające na celu uświadomienie dzieciom, jakie niebezpieczeństwo grozi środowisku naturalnemu ze strony człowieka, rozwijanie troski o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi. W każdej grupie, odbyły się pogadanki na temat przyrody, były czytane edukacyjne wierszyki, dzieci rozwiązywały zadania, zagadki, obserwowały eksperyment "Czyszczenie Ziemi".

Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny "Eko patrol", wyjaśniający, kiedy i dlaczego obchodzimy Światowy Dzień Ziemi! Ukazujący, jak w prosty sposób oszczędzać wodę, energię.

Na koniec zajęć, każda grupa wykonała piękne prace plastyczne pod kierunkiem swoich nauczycielek. To był wspaniały dzień, pełen wrażeń, uśmiechu, który na długo zostanie w pamięci wychowanków. Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć.

Tekst: Ewa Cymerman
Zdjęcia: archiwum przedszkola