WALENTYNKI W GRUPIE 5

Miłe święto jakim są Walentynki obchodziliśmy 14 lutego 2024 r. Była to dobra okazja, aby celebrować przyjaźń i zwykłą sympatię do siebie nawzajem. Powiedzieć w tym dniu ciepłe słowa koleżankom i kolegom, wspólnie pobawić się i integrować w grupie. Odpowiednia chwila by wykonać upominek dla tych których kochamy bądź lubimy. Przedszkolaki wykonały własnoręcznie składane serduszka ozdobione według własnego pomysłu.

Dzieci z grupy V w roku szkolnym 2023/2024 uczestniczą w zabawach, których hasłem przewodnim jest nauka kodowania i programowania. Ucząc się kodowania dzieci spędzają czas w wartościowy sposób. Zabawy te uatrakcyjniane są poprzez wykorzystanie Photona - robota edukacyjnego.

Bardzo ważnym i radosnym wydarzeniem w życiu każdego dziecka jest dzień, w którym obchodzi ono swoje urodziny. Wszyscy na tą chwilę czekają z niecierpliwością. W przedszkolu montessoriańskim wspaniałym sposobem na celebrowanie urodzin dziecka i ułatwienie mu zrozumienia koncepcji czasu jest Urodzinowe Słoneczko Montessori.

"Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia. Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia"... Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego "Pszczółki" 11 stycznia gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z okazji zbliżającego się Ich święta.

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE U "PSZCZÓŁEK"

"Boże Narodzenie przychodzi cichutko,posłuchaj jak stuka kolęda w serduszko..." Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas, czas oczekiwania na radość płynącą ze wspólnych rodzinnych spotkań, kolędowania, prezentów i odświętnej atmosfery. 19.01.2023 r. w grupie "Pszczółek" odbyło się spotkanie świąteczne z udziałem Rodziców, rodzin przedszkolaków.