NIE MOŻESZ OTWORZYĆ PLIKU? POBIERZ PRZEGLĄDARKĘ ADOBE READER!
You have downloaded this file 0 times in the last 24 hours, limit is 50.
Your file downloads total 0 in the last 24 hours, limit is 50.

Seksualność dziecka

Dziekujemy za pobranie Seksualność dziecka

Jeśli pobieranie nie rozpocznie się automatycznie za parę sekund, kliknij odnośnik Pobierz powyżej

Opis:

Seksualność to szerokie pojęcie. I dotyczy człowieka w całym cyklu życia, od poczęcia do śmierci. Seksualność manifestuje się w dużej palecie postępowań oraz w podstawowych potrzebach. Zmieniają się one w trakcie rozwoju. Wspominając o seksualności nie chodzi tylko więc o postępowanie, które jest związane z seksem. Chodzi przede wszystkim o to by uzyskać własną tożsamość płciową, nauczyć się nawiązywać satysfakcjonujące kontakty z innymi ludźmi. Kontakty osób dorosłych, jakimi mają się stać nasze dzieci, powinny wiązać się z przyjaźnią, czułością, uwodzeniem, miłością, erotyzmem. Chodzi również o uczucie do siebie samego, miłość własną, ale również umiejętność odczuwania fizycznej przyjemności. Nie można przecenić tego wszystkiego, bo to składa się na szczęśliwe życie. Dlatego nie można omijać tego tematu szerokim łukiem, niezależnie, w jakim wieku są nasze dzieci.

Data dodania:
Rozmiar: