NIE MOŻESZ OTWORZYĆ PLIKU? POBIERZ PRZEGLĄDARKĘ ADOBE READER!
You have downloaded this file 0 times in the last 24 hours, limit is 50.
Your file downloads total 0 in the last 24 hours, limit is 50.

Idealne dziecko

Dziekujemy za pobranie Idealne dziecko

Jeśli pobieranie nie rozpocznie się automatycznie za parę sekund, kliknij odnośnik Pobierz powyżej

Opis:

Kiedy w naszym świecie pojawia się dziecko, z reguły pojawia się ono nie w próżni, lecz w systemie myśli, jakie o tym dziecku mamy już w naszych głowach. Myśli te pojawiają się, ponieważ doświadczamy różnych zdarzeń w naszym dzieciństwie. Na podbudowie tych epizodów tworzymy w sobie obraz „idealnego” maluszka. Idealnego początkowo według oczekiwań naszych rodziców. Kolejnym źródłem oczekiwań wobec naszego potomstwa jest społeczeństwo. Ono pokazuje nam, jakie „powinno” być nasze dziecko. Składając w całość obraz wyniesiony z dzieciństwa, oraz obraz stworzony przez społeczeństwo tworzymy w sobie oczekiwania wobec małego człowieka, który pojawia się w naszym życiu. Jeśli spełnia on te oczekiwania – w zamian otrzymuje od nas akceptację. Jeśli, z jakiegoś powodu, jest inny – może spotkać się z naszą dezaprobatą.

Data dodania:
Rozmiar: