,,Co o zdrowiu wiedzą przedszkolaki?” pod takim hasłem 17.06.2013 roku odbył się konkurs w naszym przedszkolu. Konkurs był podsumowaniem programu profilaktycznego pt:. „ Mamo – tato- daj mi czas”, który był realizowany z dziećmi 5-6 letnimi w II półroczu bieżącego roku szkolnego. Do konkursu przystąpiły trzy zespoły 3 – osobowe z grupy II, III i IV. Punktację przyznawała komisja w składzie : mgr Agnieszka Rodak – st. asystent ds. promocji zdrowia i oświaty zdrowotnej ze Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kołobrzegu, P. Violetta Figura – pielęgniarka z Sanatorium MSWiA oraz P. Krystyna Banat – intendentka z naszego przedszkola.

Dzieci wykazały się dużą wiedzą podczas udziału w siedmiu konkurencjach, a były to m. in. zagadki smakowe, rymowanki, puzzle, testy, quiz. Wszystkie drużyny uzyskały jednakową liczbę punktów i tym samym zajęły pierwsze miejsca. Nagrody, dyplomy i podziękowania wręczyła P. Dyrektor Joanna Libera. Hol naszego przedszkola w czasie konkursu ozdobiony był pracami plastycznymi o tematyce profilaktycznej uczniów z Zespołu Szkół Mechanicznych w Kołobrzegu.

Konkurs o tematyce zdrowotnej miał na celu utrwalenie wiedzy na temat zdrowego stylu życia oraz kształtowanie postawy prozdrowotnej u dzieci.

Tekst : Elżbieta Litwinionek
Zdjęcia : Anna Krzemińska

Comments are closed.

Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum